آیت‌الله طباطبایی:عشق حضرت زینب (س)به سیدالشهداء از باب امام و ولایت بود

به گزارش ایسنا،  وی اظهار کرد: حضور در کنار مضجع شریف حضرت زینب سلام الله علیها در این شب عزیز ولادت ایشان، توفیق بزرگی است که از خدای متعال بابت این نعمت، تشکر می‌کنیم.حضرت زینب سلام الله علیها دارای فضائل و مقامات بسیار والایی است که علامه بزرگ مامقانی در وصف ایشان می نویسد: زینب و ما ادراک ما زینب، که نشان از عظمت و بزرگی حضرت زینب است.
وی با اشاره به لزوم درس گرفتن از شخصیت حضرت زینب سلام الله علیها، تاکید کرد: امشب فقط شب ولادت حضرت زینب سلام الله علیها نیست بلکه شب ولادت صبر، شب ولادت ایثار، شب ولادت فداکاری، شب ولادت ایمان و شب ولادت عفت، حجاب و حیا است چرا که صاحب همه این صفات والا، حضرت زینب سلام الله علیها است.
آیت‌الله طباطبایی ادامه داد: اگر بخواهیم بدانیم چه کسی عاشق واقعی حسین است باید به سراغ زینب برویم، عشق او فقط از باب برادری و خواهری نبود بلکه عشق او به سید الشهداء از باب امام و ولایت بود.
نماینده ولی فقیه در سوریه با اشاره به پیروزی‌های مردم سوریه، ابراز کرد: ای مردم سوریه مقاوم، شما در این سالهای گذشته بر تکفیر، بر دشمن انسانی داعش، بر آمریکا و رژیم صهیونیستی پیروز شدید و همه این پیروزی ها به برکت این خانم جلیل القدر حضرت زینب سلام الله علیها است
وی ادامه داد: ما مدیون شهدایی هستیم که خون خودشان به خاطر دفاع ازحریم حرم نثار کردند، شهدایی از ایران، از سوریه و کشورهای دیگر که بعضی از آنها فقط یک بار به حرم حضرت زینب آمدند و خطاب به ایشان گفتند ما نخواهیم گذاشت تو یک بار دیگر به اسارت بروی و با نثار خون خود به این گفته خود عمل نمودند.
آیت‌الله طباطبایی در پایان سخنان خود، ابراز داشت: ما باید هر روز یاد شهدا باشیم. باید خانواده‌های شهداء، مجروحین و رزمندگان را تکریم و احترام کنیم چرا که این امنیت را مدیون این عزیزان هستیم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید