برنامه‌های هفته کتاب تشریح شد

به گزارش ایسنا، نیکنام حسینی‌پور – مدیرعامل موسسه خانه کتاب و دبیر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و کتاب‌خوانی – در نشست خبری که امروز (یکشنبه، ۱۹ آبان‌ماه) در سرای اهل قلم برگزار شد، اظهار کرد: هفته کتاب از یک نهال نوپا به یک درخت با شاخ و برگ فراوان تبدیل شده است و تعداد سازمان‌ها و نهادهایی که در سال‌های اولیه در این هفته مشارکت می‌کردند با الان قابل مقایسه نیست. علی‌رغم مشکلاتی که گریبان‌گیر کشور است  و فرهنگ اولین چیزی است که از سفره خانواده‌ها کنار می‌رود، در هفته کتاب بیش از ۷۰ سازمان و نهاد شرکت کرده‌اند که برخی از آن‌ها متولی کتاب هستند و برخی هم با آن ارتباطی ندارند.

او درباره رویکردشان به هفته کتاب اظهار کرد: ما چند رویکرد داشتیم؛ یکی حضور نهادها و سازمان‌ها مختلف تا هفته کتاب وجه مردمی داشته باشد و وجه دولتی‌اش کمتر شود. بنابراین سعی کردیم  حوزه نشر را در این هفته مداخله دهیم. نکته دیگر تمرکززدایی از برنامه‌های هفته کتاب بود تا برنامه‌های این هفته خارج از تهران برگزار شود. از سال گذشته افتتاحیه هفته کتاب در پایتخت کتاب ایران را نهادینه کردیم. نهاد کتابخانه‌های عمومی نیز برنامه تجلیل از کتابداران را در یزد برگزار خواهد کرد که ما این را به فال نیک می‌گیریم.

حسینی‌پور درباره انتخاب شعار هفته کتاب، «حال خوش خواندن»، نیز بیان کرد: در شوراری سیاست‌گذاری هفته کتاب درباره شعار هفته کتاب بحث‌های زیادی صورت گرفت و چند شعار دیگر هم بررسی شد. در نهایت تصمیم گرفته شد شعار سال گذشته که حس خوبی را منتقل می‌کرد برای امسال نیز انتخاب شود.

ادامه دارد..

پاسخی بگذارید