تابو برای شکستن است!

به گزارش ایسنا، بهتاش صناعی‌ها کارگردان این اثر بیان کرد: حضور گاو در فیلم یک انتخاب سمبولیک‌ است و یکی از برداشت‌های آن می‌تواند قربانی بودن شخصیت ما باشد.

او در پاسخ به اینکه چرا موضوع اعدام را برای ساخت این اثر انتخاب کرده است، گفت: حرف زدن پیرامون هر اتفاقی به معنی زیر سوال بردن آن نیست. ما فیلمی ساختیم که دغدغه‌های انسانی دارد اما هر قانونی ممکن است خطاهایی داشته‌ باشد و ما به عنوان نویسنده و کارگردان انتخاب کردیم که خلاء یک قانون را بیان کنیم.

صناعی‌ها در پاسخ به سوال دیگری برای حضور شهاب حسینی در این فیلم گفت: شهاب حسینی قرار بود این شخصیت را بازی کند اما قسمت نشد ولی الان با حضور علیرضا ثانی‌فر باعث شد که من مطمئن شوم انتخاب درستی داشته‌ام.

وی درباره اکران فیلم نیز توضیح داد: اکرانش هم پیچیده نخواهد بود. این اتفاقات در هر دوره و زمانی ممکن بود بیفتد. در هر کشوری که چنین قانونی دارد ممکن است پیش بیاید و مشکلی در آن نمی‌بینم.

او درباره دیگر موضوعاتی که در این فیلم آورده شده، بیان کرد: بازداشت‌ها و اعتصاب‌های کارگری در این سال‌ها زیاد بوده و ما سعی کردیم به آنها هم اشاره کنیم.

صناعی‌ها اضافه کرد: من تصمیم داشتم در این فیلم اصلا از موسیقی متن استفاده نکنم و تنها با افکت‌های صدا به این موضوع پرداختم.

کارگردان این اثر اضافه کرد: از سال ۸۹، ۹۰ می‌خواستیم این فیلم را بسازیم و سرمایه‌گذاران می‌گفتند مگر می‌شود آن را ساخت؟ ما برای گرفتن مجوزها هم سختی‌هایی کشیدیم اما در بخش خصوصی توانستیم این اثر را تولید کنیم. در واقع ما قبل از «احتمال باران اسیدی» می‌خواستیم آن را بسازیم.

وی درپاسخ به انتقادهایی که درباره موضوعات حقوقی این اثر شده است، گفت: این فیلم حدود ۲۰ مشاور حقوقی داشته و به خواسته خودشان نامشان در تیتراژ آورده نشده است.

مریم مقدم نویسنده و بازیگر این اثر نیز درباره شخصیت «مینا» و انتقادهایی که نسبت به کاراکترش شده است، توضیح داد: مینا شخصیت زن فیلم، کلیشه سینما و تلویزیون ایران نیست ولی کاملا ایرانی است و باید بگویم که تابو برای شکستن است.

علیرضا ثانی‌فر بازیگر به بحث پیش‌تولید کار اشاره کرد و گفت: من برای انتخاب لوکیشن‌های این فیلم هم حضور داشتم و خیلی جدی از من خواسته می‌شد و گفته می‌شد که این خانه توست یا محلی است که باید حضور داشته باشی.

رضا درستکار منتقد حاضر در این نشست در بخشی از سخنان خود گفت: حرارت و دمای این روزهای کشور در این فیلم وجود دارد. موضوعاتی که با شرایط اجتماعی ما در ارتباط است.

کامران خلج طراح چهره پردازی، حسین قورچیان‌ صداگذار، عبدالرضا حیدری صدابردار، عطا مهراد تدوینگر، مهراد کوروش نیا نویسنده، امین جعفری مدیر فیلمبرداری، غلامرضا موسوی تهیه کننده، بهتاش صناعی‌ها نویسنده و کارگردان، مریم مقدم نویسنده و بازیگر، علیرضا ثانی‌فر بازیگر، پوریا رحیمی سام بازیگر و آروین‌ پوروثوقی بازیگر در این نشست حضور داشتند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید