جشنواره ادبیات داستانی بسیج در مشگین‌شهر به پایان رسید

دبیر جشنواره دو سالانه ادبیات داستانی بسیج استان اردبیل در آیین اختتامیه در تالار اندیشه مشگین‌شهر اظهار کرد: برای این جشنواره ۱۳۵ اثر داستان کوتاه از نقاط مختلف استان ارسال شده بود که از بین آنها با داوری انجام شده، آثار منتخب معرفی شدند.

جلیلی کیا تصریح کرد: این جشنواره در دو بخش گروه سنی زیر ۱۷ سال و بالای ۱۷ سال برگزار شد تا از بین آثار ارسال شده، ۱۲ اثر منتخب معرفی شود تا امکان حضور آنها را در جشنواره کشوری ادبیات داستانی بسیج شاهد باشیم.

وی گفت: در قالب این جشنواره تلاش می‌شود تا هر دو سال یک بار استعدادهای ناب در گروه سنی نوجوانان و جوانان شناسایی شود تا شاهد پدید آمدن آثار ارزشمند با موضوع و محوریت انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و حفظ دستاوردها و آموزه‌های دینی و ارزشی باشیم.

دبیر جشنواره دو سالانه ادبیات داستانی بسیج استان اردبیل افزود: قطعا در سال‌های آینده این جشنواره پربارتر برگزار خواهد شد تا شاهد گردآوری آثار منتخب در یک مجلد مناسب باشیم.

جلیلی کیا در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد:‌ در این جشنواره از کتاب گلبرگ‌های سرخ رونمایی شد که داستان‌های منتخب کوتاه ۳۱ نویسنده استان در این مجموعه گردآوری شده که نیمی از این آثار مربوط به نویسندگان بسیجی مشگین‌شهر است.

وی اضافه کرد:‌ در این جشنواره یاد و خاطره شهید سردار دلها حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشتیم و بسیجیان با آرمان‌های بلند این شهید والامقام تجدید بیعت کردند و مقرر شد اثری ارزشمند از زندگی و سیره و سلوک این شهید به رشته تحریر درآمده و در قالب داستانی ارزشمند مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید