روحانیت جایگاه مهمی در خدمات اجتماعی و تحقق اهداف بشردوستانه دارند

نواب شمس پور امروز ۱۲ دی ماه در آئین افتتاحیه اولین دوره آموزشی مبانی مدیریت اجتماع محور در سوانح ویژه مبلغین و گروههای تبلیغی و گروههای تبلیغی معاونت تبلیغ و فرهنگی حوزه علمیه قم در دارالشفا عنوان کرد: جمعیت هلال احمر دارای رسالت و وظایف گسترده‌ای در ارائه آموزش‌های همگانی در مواجهه با حوادث و مدیریت بحران است.

سرپرست اداره کل آموزش عمومی، پایه و همگانی جمعیت هلال احمر کشور افزود: این نهاد به تنهایی توانایی حضور در آموزش‌های همگانی را دارد و با استفاده از سرمایه‌های اجتماعی و نهادهای مردمی، اهداف خود را دنبال می‌کند.

وی بیان کرد: حوزه‌های علمیه و روحانیت جایگاه مهمی در خدمات اجتماعی و تحقق اهداف بشردوستانه دارند،از این رو یکی از ظرفیت‌های مهم در امدادرسانی،مشارکت در کاهش آلام و خدمات اجتماعی در هنگام بروز حوادث،طلاب و روحانیت هستند.

شمس پور تصریح کرد: ستاد حوزوی بحران و جمعیت هلال احمر،مشارکت جدی در برگزاری این دوره آموزشی دارند تا بتوانیم این جایگاه مهم و ظرفیت ارزنده را به خوبی تبیین کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما نیازمند همراهی جامعه در مدیریت بحران‌ها هستیم و باید از آموزش همگانی به سمت یادگیری همگانی حرکت کنیم.

سرپرست اداره کل آموزش عمومی، پایه و همگانی جمعیت هلال احمر کشور عنوان کرد: در این میان روحانیت یاری‌گر ما در عرصه آموزش و ارائه خدمات اجتماعی هستند زیرا جایگاهی پرنفوذ در جامعه دارند.

وی افزود: باید بتوانیم نگاه و نگرش جامعه را نسبت به مخاطرات تغییر دهیم تا در هنگام حوادث،آمادگی لازم در کاهش خسارات صورت گیرد و جامعه بتواند بهترین پاسخ را در در زمان بروز حوادث،ارائه دهد و راحت‌تر به بازسازی جامعه بپرداریم.

شمس پور عنوان کرد: در دنیا ۵۳ مخاطره و حادثه تجربه شده است که بیشتر این حوادث در ایران اتفاق افتاده‌اند و ما حوادثی مانند سیل و زلزله و بلایای مختلفی را پشت سر گذاشته‌ایم.

وی تصریح کرد: شاه کلید مواجهه با این حوادث و کاهش خسارات و تلفات،آموزش همگانی است و باید بر روی آن سرمایه‌گذاری کرد.

سرپرست اداره کل آموزش عمومی، پایه و همگانی جمعیت هلال احمر کشور گفت: در حوادث،مردم با احساسات خود،کمک‌های زیادی را به حادثه‌دیدگان اهداء می‌کنند،اما نیاز اصلی پیشگیری و کاهش بار خطرات است.

وی بیان کرد: بلایای طبیعی فرصت مهمی است تا بتوانیم ببرای بازسازی و بهتر شدن از گذشته،قدم برداریم از این رو باید آموزش در جامعه را مورد توجه ویژه‌ای قرار دهیم و تلاش کنیم نگاه آینده تاب آورانه و حرکت برای بهبود وضعیت جامعه باشد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید