سالانه ۸۰۰ هزار نفر گردشگر به اورامان سفر می کنند

این امر موجب رونق صنایع دستی، توسعه مسافرخانه، هتل و مشاغل وابسته به آن شده و همچنین باعت افزایش اشتغالزایی قابل توجه و مهاجرت معکوس در بخش اورامان شده است.

 به گزارش ایسنا، کامیار میرزایی امروز( ۲۹مهر) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شهرستان سروآباد با ۴۵ هزار نفر جمعیت، متشکل از دو بخش اورامان تخت و مرکزی و همچنین شامل دو شهر سروآباد و اورامان است.

وی با اشاره به اقدامات و فعالیت های انجام شده در راستای رونق گردشگری در شهرستان سروآباد، افزود: گردشگری توریستی، خانه بهداشت، خانه مسافر، واحد بین راهی، اقامت گاه بوم گردی و تقویت زیرساخت ها از جمله اقدامات انجام شده در شهرستان سروآباد است.

فرماندار شهرستان سروآباد، ذکر کرد: توسعه گردشگری سروآباد در دهه اخیر رونق گرفته و سالانه بالغ بر ۸۰۰هزار نفر مسافر به این شهرستان سفر می کنند، این امر موجب رونق صنایع دستی، توسعه مسافرخانه، هتل و مشاغل وابسته به آن شده و همچنین باعت افزایش اشتغالزایی قابل توجه و مهاجرت معکوس در بخش اورامان شده است.

میرزایی با اشاره به عملکرد اجرایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از سال ۹۲ تاکنون، بیان کرد: در تمامی  روستاهای هدف بالای ۲۰ خانوار، مطالعه طرح صورت گرفته و ۱۱روستا نیز بازنگری شده است.

فرماندار شهرستان سروآباد، با اشاره به اجرای آسفالت از قیر یارانه ای و رایگان در این شهرستان، ذکر کرد: تا کنون در مجموع دو میلیارد و ۹۷۰ میلیون تومان عملیات آسفالت در شهرستان سروآباد صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در راستای طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی از سال ۹۲ به تعداد ۲۲۸ واحد مسکونی عقد قرار داد بانکی انجام شده که بالغ بر دو میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان بوده است.

فرماندار شهرستان سروآباد، تصریح کرد: تعداد ۶۰ روستا تحت پوشش خدمات آبفار، ۸۴ درصد شاخص بهره مندی از آبشرب سالم و بهداشتی و تعداد انشعابات خصوصی نصب شده بیش از ۱۳ هزار عدد، اقدامات انجام شده توسط اداره آب و فاضلاب شهرستان سروآباد بوده است.

میرزایی باتوجه به اینکه شهرستان سروآباد در طرح گسل زلزله قرار گرفته است بیان کرد: در راستای بازسازی واحدهای آسیب دیده از زلزله آبان ماه سال ۹۶، به ۲۱۵ واحد تعمیر شده، مبلغ دو میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان تسهیلات و ۴۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: تعداد ۹ واحد احداثی با مبلغ دو میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان تسهیلات و ۴۴۵ کمک بلا عوض به شهرستان سروآباد تخصیص یافته است.

فرماندار شهرستان سروآباد، عنوان کرد: بنیاد علوی جهت محرومیت زادیی سروآباد را جزء شهرستان های محروم شناسایی کرده که خوشبختانه اعتبارات بسیار خوبی به اشتغال و توسعه سروآباد تخصیص داده شده است.

میرزایی بیان کرد: راه اندازی و فعال کردن بخش دیالیز در بیمارستان شهید چمران، فعال بودن ۴۲ واحد خانه در سطح بیمارستان، تجهیزات خانه بهداشت، فعال بودن پنج واحد آزمایشگاه و هفت واحد دندان پزشکی اقدامات انجام شده توسط بنیاد علوی در شهرستان سروآباد بوده است.

وی با اشاره به اینکه خدمات خوبی در حوزه گاز رسانی شهرستان سروآباد انجام گرفته است، افزود: در حال حاضر اشتراک پذیری شهری در این شهرستان، سه هزار و ۱۸۰ و روستایی ۱۲هزار و ۶۴۵ اشتراک است و در کل تعداد ۶۴روستا گازدار و تعداد ۹ روستا فاقد گاز هستند.

میرزایی خاطرنشان کرد: دوره های آموزشی و همایشی در راستای توسعه سروآباد با جامعه هدف در این شهرستان برگزار شده است.

وی در پایان یادآور شد: امسال با همکاری جهادکشاورزی در روستای “دله مرز” جشنواره انار برگزار می شود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید