عوامل هتک حرمت به ساحت پیامبر گرامی اسلام باید محکوم شوند

عوامل هتک حرمت به ساحت پیامبر گرامی اسلام باید محکوم شوند

ایسنا/قم عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه گفت: رهبران همه ادیان بزرگ جهان نباید نسبت به هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام ساکت بنشینند و باید عوامل این هتک حرمت را محکوم و مجبور به عذرخواهی نمایند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسن غرویان، عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا از قم ضمن ابرازناراحتی از اقدام تاسف بار و رذیل نشریه  فرانسوی در توهین به شخصیت الهی پیامبر گرامی اسلام، اظهار کرد: افرادی که به مقدسات مسلمانان و ارزش‌های اسلامی توهین می‌کنند دشمنان بشریت هستند و رهبران همه ادیان بزرگ جهان نباید نسبت هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام ساکت بنشینند و عوامل این هتک حرمت را محکوم و مجبور به عذرخواهی نمایند.
وی با اشاره به اینکه رسالت حوزه علمیه در زمان حاضر تبیین و روشنگری در جهت ایجاد اتحاد ادیان در سراسر جهان است، ادامه داد: ادیان نقش مهمی در برقراری صلح جهانی و سعادت بین المللی همه ملت‌ها دارند و اگرجامعه بشری بخواهد به آرامش برسد باید ادیان مختلف عقاید، آرمان‌ها و مقدسات یکدیگر را مورد احترام قرار دهند چون توهین به مقدسات چیزی جر تفرقه، کینه و عداوت نخواهد داشت.
استاد حوزه علمیه افزود: گزارش‌های تاریخی حاکی از این است که جنگ‌های مذهبی آسیب‌های خانمان سوزی را بر بشریت تحمیل کرده است و انسان‌های زیادی در این جنگ‌ها از بین رفته‌اند و ریشه اصلی این جنگ‌ها در طول تاریخ بی احترامی به مقدسات و عقاید جوامع مختلف بوده است.
غرویان گفت: دین اسلام دین سلم و صلح است و هرگز اجازه توهین به مقدسات سایر ادیان الهی را به پیروان خود نمی‌دهد اما در برابر توهین به مقدساتش نیز ساکت نمی‌نشنید و مسلمانان جهان بیش از پیش در جهت نابودی ظلم و فساد و کشورهای مستکبر تلاش می‌کنند تا اسلام به‌عنوان کامل ترین آیین انسان ساز، سرانجام عالم‌گیر شود.
عضو هیئت‌علمی جامعه المصطفی العالمیه عنوان کرد: علمای حوزه بایستی در این برهه تاریخ با حفظ وحدت و انسجام خود با صدور بیانیه‌ها و اظهارنظرهای خود حرکت این نشریه فرانسوی را محکوم کنند و در این زمینه خاموش ننشینند و با فریادی رسا رسالت خود در پاسداری از اسلام بزرگ و پیامبر گرامی اسلام انجام دهند.
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید