نمایشنامه‌خوانی لایو آتیلا پسیانی و مارین ون هولک

به گزارش ایسنا، این هنرمند که پیش از این دو بار در این نمایش به کارگردانی آروند دشت آرای بازی کرده است، امشب ـ یکشنبه ۱۱ خرداد ماه ـ آن را با کارگردانی خودش نمایشنامه‌خوانی می‌کند.

نمایشنامه «باغبان مرگ» نوشته محمد چرم‌شیر و اثری دو پرسوناژه است که در خلاصه داستان آن آمده: تریسی کندی تنها خبرنگار زنی است که موفق به مصاحبه با آرنولد کرامبک قاتل زنجیره‌ای شده و …

آروند دشت آرای پیش از این دو بار و در دو مقطع زمانی متفاوت این نمایشنامه را اجرا کرد.

اولین اجرای آن با بازی پسیانی و طناز طباطبایی سال ۹۲ در تالار شمس موسسه اکو روی صحنه رفت و دومین اجرای آن سال ۹۵ در تالار سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا شد که در این اجرا، مارین ون هولک، پسیانی را همراهی می‌کرد.

پسیانی اسفند سال گذشته بعد از بیست سال بار دیگر نمایش «قهوه قجری» خود را در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برد که اجرای این نمایش همچون دیگر آثاری که اسفند ماه روی صحنه بودند، به دلیل تعطیلات کرونایی تئاتر نیمه‌تمام ماند.

نمایشنامه‌خوانی «باغبان مرگ» تازه‌ترین فعالیت این هنرمند در زمینه تئاتر است.

از آنجاکه این نمایشنامه دو شخصیت دارد، پسیانی این متن را برای اجرای لایو مناسب دیده و قرار است امشب آن را با همراهی مارین ون هولک نمایشنامه‌خوانی کند. مارین ون هولک بازیگر هلندی تئاتر و ساکن در ایران است که پیش از این در نمایش‌های «بداهه»، «درباره تصویرت از من تجدید نظر کن» هر دو به کارگردانی آروند دشت آرای و «از زیر زمین تا پشت بام» به کارگردانی افسانه ماهیان بازی کرده است.

او که در زندگی هم مانند تئاتر، معتقد به تجربه‌گرایی است، ترجیح می‌دهد ابتدا بازتاب این نمایشنامه‌خوانی را ببیند و بعد درباره ادامه فعالیت‌های نمایشی در فضای مجازی، تصمیم‌گیری‌ کند.

تماشاگران می‌توانند اجرای لایو این نمایشنامه‌خوانی را ساعت ۲۲ امشب ۱۱ خرداد ماه از طریق سایت تیوا  به نشانی TVA.TV و در صفحه اینستاگرام نمایش‌خوانش به نشانی NAMAYESH_KHANEHS ‌ تماشا کنند.

انتهای پیام

  

پاسخی بگذارید