پیامی برای درگذشت معمار مبتکر ایرانی

به گزارش ایسنا، فرهاد احمدی، مهندس معمار و عضو هیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی پس از ماه‌ها مبارزه با بیماری سرطان صبح سه شنبه ۱۱ شهریور ماه در سن ۷۰ سالگی درگذشت.

مرحوم احمدی سال ۱۳۲۹ در شهر آبادان متولد شد. او فارغ ‌التحصیل رشته مهندسی معماری و شهرسازی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در سال ۱۳۵۶ شمسی بود. احمدی از جمله معماران معاصر ایران به شمار می‌ آمد که طرح‌ های خود را با گرایش آکادمیک و مبتنی بر اصول نظری تبیین شده‌ای طراحی می‌کرد و با تاکید بر زمین مداری و پیوند محیط با فضا، معماری خاصی را پدید آورده‌ بود.

به‌ طور کلی فرهاد احمدی در دو دهه گذشته در کنار آموزش معماری و مسئولیت ‌های دیگر خود، حدود ۳۰ طرح ارائه کرد  که اغلب آنها در حد ملی بوده‌اند و مضمون فرهنگی داشته‌اند. فرهاد احمدی از سال ۱۳۶۰ شمسی عضو هیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی شهید بهشتی بود.

آیین خاکسپاری این هنرمند و مدرس دانشگاه پنج شنبه، ١٣ شهریور ماه  ساعت ١٠:٣۰ در قطعه هنرمندان بهشت زهرا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

در متن پیام تسلیت امین عارف نیا ـ مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر ـ آمده است:

«انا لله و انا الیه راجعون
رد پای هنرمندان به واسطه آثار هنرهای ماندگار در تاریخ جاودانه است‌.
ضایعه درگذشت معمار فرهیخته و فرهنگ دوست مهندس فرهاد احمدی را که عالمانه و مبتکرانه و با شناخت از فرهنگ، تاریخ و تمدن ایرانی و اسلامی در طراحی بسیاری از مراکز و مجتمع های فرهنگی و هنری معاصر نقش آفرینی کرد به خانواده گرامی آن فقید سعید و جامعه معماران ایران تسلیت عرض می‌کنم.
از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم طلب رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و سلامت مسالت می‌کنم.»

انتهای پیام 

پاسخی بگذارید