یک عملیات،یک خاطره

به گزارش ایسنا،  «احمد وشمگیر» در سال ۱۳۴۴ در روستای خواجه آذربایجان‌شرقی متود شد. او دوران کودکی خود را در دامن پرمهر مادر و پدر گذارند و مهر ماه سال ۱۳۵۱ قدم به مدرسه گذاشت. احمد دوران ابتدایی و راهنمایی را در زادگاهش با نمرات مطلوب به پایان رساند و در سال ۵۷ در بحبوحه انقلاب، همگام با دیگر اهالی روستا در راهپیمایی‌ها شرکت ‌کرد.

او بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در پایگاه مقاومت روستای خواجه ثبت نام کرده و یکی از اعضای فعال پایگاه بود. بعدها به عضویت سپاه پاسداران آذربایجان‌شرقی درآمد. احمد برای نخستین بار  در عملیات «مسلم بن عقیل»  حضور یافت. او چهار سال مداوم مشغول جنگ با دشمنان بود و در این مدت بارها مجروح شد که گاه جراحاتش سطحی و گاه عمیق بود.

احمد زمانی که از ناحیه دست و قفسه سینه مجروح شده بود و وضع جسمانی خوبی نداشت، ستاد اعزام به جبهه، با رفتن او به جبهه مخالفت کرد و در مقابل اصرار احمد، صلاحیت جسمی او را از پزشک خواسته بودند که احمد به پزشک گفته بود، شما صلاحیت بدهید، شما که به جبهه نمی‌روید، من به جبهه می‌روم.

این رزمنده روز ۱۴ فروردین ماه ۶۴ مجدداً به جبهه رفت و روز ۹ اردیبهشت سال ۶۴ در شهر فاو و در ادامه عملیات «والفجر۸» به شهادت رسید.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید