خانه / دسته‌بندی نشده / مدیریت بهینه بیمارستان ها نیازمند مدیران یک شغله است

مدیریت بهینه بیمارستان ها نیازمند مدیران یک شغله استبه گزارش خبرنگارگروه علمی ایرنا، دکترعباسعلی کریمی روز پنجشنبه دربیست ونهمین همایش بین المللی بیماری های کودکان و اولین همایش بین المللی « بهداشت، سلامت و تکامل کودکان» درسخنانی با بیان اینکه، طرح تحول سلامت با پیگیری وزارت بهداشت و حمایت رئیس جمهور و همکاری اساتید دانشگاه به پیش رفته است، درعین حال به برخی مشکلات حوزه سلامت اشاره و عدم پرداخت حقوق معوق حتی مراکزی که بیش از50 درصد کادر آنرا اعضاء هیات علمی تمام وقت تشکیل داده اند را از آن جمله دانست.
وی با تاکید بر این که، مشکلات فعلی تنها نبود پول نیست چرا که منابع نیز وجود دارد درعین حال گفت: درست است که ما دستمان خالی است اما از مراکزی نیز طلبکاریم و این مسئولیت من و کسانی که در بیمارستان ها مشغول به کار هستند را سنگین تر میکند که برای عبور از بحران برنامه ریزی کنیم.
دکتر کریمی با بیان اینکه، امروز مقدار فراوانی از زحمات چهارسال گذشته به بارنشسته است، طمینان داد: اگرمدیریت منابع و مخارج به شکل صحیح انجام شود از بحران ها عبور خواهیم کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران درادامه عشق و علاقه داشتن مدیران بیمارستان ها به کار خود و یک شغله بودن آنها را یکی از رمزهای عبور از مشکلات فعلی دانست و گفت: بنده بعنوان کسی که دارای 21 سال تجربه اداره بیمارستان است معتقدم رئیس و مدیر بیمارستان های ما بایستی تنها یک شغل و آنهم در بیمارستان کار داشته باشد.
وی ادامه داد: به نظرمن ما نمی توانیم رئیس بیمارستانی داشته باشیم که در صد جای دیگرمشغول به خدمت بوده و درجلسات حاضر و ساعتی نیز در بیمارستان تحت مدیریت حضور داشته باشد. به طور اطمینان ما در این بیمارستان با مشکل مواجه خواهیم شد.
دکتر کریمی گفت: ما به مدیری در بیمارستان های دانشگاهی نیازمندیم که در کنار رئیس بیمارستان با عشق وعلاقه کار کند و بیمارستان ها با مدیرانی که در چندین جای دیگر مشغول به کارهای غیرپزشکی و غیرمرتبط با کار خود باشد اداره نخواهد شد.
وی همچنین یکی از شروط عبور بیمارستان ها از مشکلات فعلی را پذیرفتن مسئولیت اداره خود و استقلال دانست و برکاهش هرچه بیشتر وابستگی بیماستان ها به دانشگاه های علوم پزشکی تاکید کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین در باره وضعیت پزشکی اطفال در کشور نیز گفت: شاید در زمینه تحقیقات و پژوهش در حوزه اطفال در جهان، در رتبه های کشورهای پیشرفته نباشیم اما گروه پزشکی اطفال از گروه های پرتلاش و کم توقع است که این خود نیازمند قدردانی است.
بیست و نهمین همایش بین المللی بیماری های کودکان به همراه پانزدهمین همایش بین المللی پرستاری درطب کودکان، اولین همایش بین المللی بهداشت، سلامت و تکامل کودکان و نخستین همایش بین المللی بیماری سیستیک فیبروزیس از 4 تا 7 آبان ماه در سالن همایش های مرکز طبی کودکان و بیمارستان امام خمینی (ره) تهران در حال برگزاری است.
علمی ** 1836 *1724*
خبرنگار:یوسف درویشی * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *