خانه / دسته‌بندی نشده / افتتاح مرکز نوآوری پیام نور عجب شیر با همکاری پارک فناوری آذربایجان شرقی

افتتاح مرکز نوآوری پیام نور عجب شیر با همکاری پارک فناوری آذربایجان شرقیبه گزارش ایرنا، رئیس پارک علم و فناوری استان در مراسم افتتاح این واحدها، زیربنای تحقق اقتصاد مقاومتی را تحول شرکت های دانش بنیان عنوان کرد و افزود:مرکز نوآوری برای آینده کشور گره گشا است.
محمدعلی حسین پورفیضی افزود: درآمد زایی شرکت های دانش بنیان در کشور بیش از 12میلیارد دلار بوده این در حالی است که درآمد کشور از نفت 50 میلیارد دلار است.
وی مبدأ و مرکز اصلی حرکت به سوی اقتصاد دانش بنیان را دانشگاه‌ ها و مراکز علمی پژوهشی عنوان کرد و حمایت از مخترعین و مبتکرین را امری ضروری دانست و گفت: پشتیبانی از دانشجویان و محققینی که ایده های فناورانه بالقوه ای دارند و تبدیل آنها بالفعل در مراکز رشد، رشد اقتصاد دانش بنیان را در کشور فراهم می سازد.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی نقش مراکز رشد را در ایجاد اشتغال و توسعه اقتصاد دانش بنیان مهم دانست و افزود: مراکز رشد به عنوان پل ارتباطی سبب تقویت ارتباط دانشگاه با حوزه صنعت می ‌شوند.
رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: مجوز سه مرکز نوآوری در بین دانشگاه های پیام نور استان کسب شده و این مراکز با هدف استقرار و فعالیت واحدهای نوآور و شرکت های دانش بنیان ایجاد خواهد می شود.
معصومی بر ضرورت تغییر نقش دانشگاه ها در رشد توسعه فناوری و تبدیل علم به ثروت تاکید کرد.
وی با اشاره به اینکه با وجود تعداد کم دانشجو در عجب شیر، پتانسیل بالایی در ارائه ایده های نو توسط اساتید و دانشجویان این مرکز وجود دارد.
وی بر ظرفیت ها و پتانسیل های علمی شهرستان عجب شیر و همچنین اهمیت تاسیس این مرکز رشد تاکید کرد و افزود: شهرستان عجب شیردر کنار سایر ظرفیت ها و توانمندی ها در بخش های مختلف به عنوان یک شهر دانشگاهی محسوب می شود و با افتتاح مرکز رشد قدم های بزرگی در جهت توسعه علم در شهرستان برداشته می شود.
فرماندار شهرستان عجب شیر نیز در این مراسم گفت: از توسعه و نقش آفرینی مرکز رشد در شهرستان حمایت می کنیم.
سید شمس الدین مراثی تجاری سازی محصولات و خدمات دانش بنیان را به عنوان مأموریت مراکز رشد برشمرد و افزود: با ایجاد مراکز رشد و واحدهای فناوری می‌ توان ارتباط فارغ‌ التحصیلان دانشگاهی با بازار کار فراهم کرد که در راستای تجاری سازی و تولید ثروت حرکت کنند.
وی در ادامه به مزیت‌ های شهرستان عجب شیر اشاره و عنوان کرد: این شهرستان با داشتن ظرفیت های مختلف در عرصه‌ های کشاورزی و صنعت و معدن، زمینه های مناسبی برای فعالیت مرکز رشد علم و فناوری را دارد.
شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت در 98 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار:شهرام ناعم وند**انتشار:عیسی عطاپور**
3077/7485انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *