خانه / دسته‌بندی نشده / استاندار قم: آگاهی مدیران دستگاه ها در حوزه فناوری اطلاعات بروز باشد

استاندار قم: آگاهی مدیران دستگاه ها در حوزه فناوری اطلاعات بروز باشدبه گزارش ایرنا، سید مهدی صادقی عصر دوشنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان قم افزود: دستورالعمل های پدافند غیرعامل بر اساس مصلحت ها و ضرورت ها تهیه و ابلاغ شده است و همه دستگاه ها باید در اجرای آنها اهتمام داشته باشند.
وی بر ضرورت توسعه اطلاعات و آگاهی ها در حوزه پدافند غیرعامل در میان آحاد جامعه تاکید کرد و گفت: ارائه آموزش ها در این حوزه باید با زبان ساده و با استفاده از فیلم ها و تصاویر و برگزاری کارگاه های عملی انجام شود تا به خوبی تاثیرگذار باشد.
استاندار قم با بیان این که حملات سایبری دشمنان یک مساله آنچنان شناخته شده نبوده و هر روز پیچیده تر می شود، خاطرنشان کرد: در این حوزه باید افرادی با انگیزه حضور داشته باشند که بتوانند با شناخت پیچیدگی ها و ظرافت ها، در برابر حملات سایبری دشمنان دفاع کنند.
وی با اشاره به خطرها و آسیب هایی که در فضای سایبری و فناوری اطلاعات در دستگاه های اجرایی وجود دارد، تصریح کرد: باید امنیت فضای سایبری دستگاه ها بسیار ارتقاء یافته و در برابر هجمه دشمنان ایمن باشد.
صادقی در پایان با اشاره به برگزاری رزمایش سایبری در استان قم که در ماه های آینده برگزار می شود، گفت: در این رزمایش باید سطح آمادگی و امنیت فضای سایبری و وبسایت های دستگاه های اجرایی مورد نظارت و پایش قرار گرفته و نقاط ضعف آن احصاء و برطرف شود.
جلسه شورای پدافند غیرعامل استان قم با حضور جمعی از مدیران و رئیسان دستگاه های اجرایی استان در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد.
8146 / 1175 خبرنگار: سید محمدرضا بهشتی پور ** انتشار: رضا علیمحمدیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *