خانه / دسته‌بندی نشده / کسب رتبه نخست زنجان در تحقق درآمدها /شناسایی منابع درآمدی جدید

کسب رتبه نخست زنجان در تحقق درآمدها /شناسایی منابع درآمدی جدیدبه گزارش ایرنا، اسدالله درویش امیری روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی استان زنجان افزود: درآمدهای این استان شامل چندین بخش و فصل است که فقط یکی از آنها را حوزه درآمدهای مالیاتی شامل می شود.
وی یادآورشد: از سوی دیگر زنجان برای تحقق درآمدهای پیش بینی شده خود طی 10 ماه گذشته موفق به شناسایی منابع درآمدی جدید هم شده است.
درویش امیری اظهار کرد: فقط 3.5 تا چهار درصد از مجموع درآمدهای 9 هزار و 786 میلیارد ریالی این استان را مالیات دریافتی از اصناف و بازاریان شامل می شود و باقی از محل بخش تولید و سایر بخش های پیش بینی شده دریافت شده است.
استانداری زنجان خاطرنشان کرد: تحقق این میزان درآمد پیش بینی شده، نشان از فعال بودن بخش صنعت و معدن، تولید، کشاورزی و خدماتی زنجان دارد.
وی اضافه کرد: از شاخص های مهم رونق کسب و کار آمار مربوط به حوزه تحقق درآمدهای سرفصل های مختلف است.
درویش امیری تاکید کرد: باید مسیر فعالیت بخش خصوصی در حوزه اقتصادی را همواره کرد و به آن سرعت بخشید تا روند رونق کسب و کار تداوم داشته باشد.
استاندار زنجان گفت: این استان در تحقق درآمدهای سال 95، 27 درصد بیش از رقم پیش بینی و مصوب عملکرد داشت که بر همین اساس هم میزان رشد درآمدهای استانی برای سال جاری با رضد 27 درصدی لحاظ شد.
درویش امیری ادامه داد: این فضاسازی هایی که در خصوص دریافت مالیات در استان زنجان رخ می دهد، از جانب افرادی است که فرار مالیاتی دارند.
استاندار زنجان گفت: دفاع از بخش خصوصی و تولید را وظیفه خود می دانم و در هر شرایطی هم به آن پایبندم اما این حمایت باید 2 طرفه باشد و بخش خصوصی هم در قبال پرداخت حق و حقوق دولتی احساس مسئولیت کند.
وی به روند پیگیری آغاز عملیات اجرایی پارک لجستیک یا آمادگاه شمالغرب کشور در زنجان اشاره و اضافه کرد: بیش از 6 ماه از طرح این پروژه که از مصوبات سفر رئیس جمهوری است در شورای عالی شهرسازی سپری می شود اما هنوز به نتیجه نرسیده است.
درویش امیری اعلام کرد: در ابتدا این پروژه مشکل زیست محیطی داشت که با پیگیری مسئولان استان این مساله برطرف شد و هر زمان که شورای عالی شهرسازی اجرای آن را مصوب کند، بلافاصله عملیات اجرایی آغاز می شود.
استاندار زنجان روند پیگیری این مصوبه را بسیار کند خواند و گفت: از این روند پیگیری رضایت ندارم در حالی که در صورت تصویب و اجرای این پروژه، به حتم تحول بزرگی را در رشد اقتصادی استان رقم می زند.
اجرای پارک لجستیک یا آمادگاه شمالغرب کشور در زنجان یکی از 10 مصوبه مهم سفر نخست ریاست جمهوری به استان محسوب می شود که با طرح مشکل زیست محیطی مبنی بر نزدیک بودن زمین در نظر گرفته شده برای احداث آن به شهر زنجان، با معطلی مواجه شده بود.
3001/8068
خبرنگار: مینا افشاری** انتشار: اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *