هیچ نمایش وحدتی برتر از نمایش وحدت در اربعین حسینی(ع) وجود ندارد

آیت الله محسن اراکی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی(ع) خودش عملا نوعی وحدت در جهان اسلام محسوب می‌شود اظهار کرد: ما در جهان اسلام فریضه‌ای همچون حج را داریم که نهایتا دو میلیون زائر در این مراسم شرکت می‌کنند. اما در اربعین حسینی(ع) قطعا بیش از ۲۰ میلیون زائر از اقشار مختلف و از کشورهای اسلامی در این مراسم حضور دارند؛ که این می‌تواند نمایشی از وحدت در جهان اسلام باشد.

وی خاطرنشان کرد: این نمایش نشان ‌دهنده این است که در مسیر وحدت موفق بوده‌ایم و ان‌شاءالله به سمت وحدت بیشتر پیش می‌رویم. اگر می‌خواهیم تمدن نوین اسلامی شکل بگیرد این تمدن نیازمند زیرساخت‌های فکری است، همچنین در ساختن تمدن اسلامی باید شاهد یکدستی و یکرنگی در بین امت اسلامی باشیم. راهپیمایی اربعین هم زیرساخت فکری دارد و هم زیرساخت وحدت‌گرا.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان این مطلب که زائران اربعین با پای یپاده با تحمل تمام سختی‌های مسیر، دوری از خانواده و… در این مراسم شرکت می‌کنند که بسیار ارزشمند و نیازمند انگیزه است، گفت: انگیزه بسیار مهمی در دل میلیون‌ها انسان شکل گرفته است که همه‌ آنها دارای شناخت واحد و هدف‌گیری واحدی هستند. اکنون می‌توانیم تمدن اسلامی داشته باشیم چرا که برای ساخت تمدن اسلامی نیازمند همین سرمایه و انگیزه واحدیم.

آیت‌الله اراکی اظهار کرد: جهت‌گیری و مسیر واحد نیز در راستای شکل‌گیری تمدن اسلامی مهم است و این جهت‌گیری را در دل میلیون‌ها انسان در جهان شاهد هستیم، زائران در اربعین هرکدام نماینده یک امت هستند که در مسیر سیدالشهداء(ع) و اهداف امام حسین(ع) و راه علوی و محمدی(ص) قدم برمی‌دارند، این همان چیزی است که ان‌شاالله زمینه‌ساز ظهور می‌شود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید